کمپ های کویرگردی یزد_desert |معرفی 8 تا از کمپ های کویر گردی معروف یزد به همراه آدرس و تلفن

 تا حالا شده دلت یه تفریح جدید و هیجان انگیز رو بخواد ؟اولین باری که رفتی کویر رو یادته؟ میدونی تفریحاتی که میتونی تو کویر داشته باشی چیا هست؟ میدونی  کمپ های کویر گردی یزد کجاست ؟ چه خدماتی که ارائه میده ؟خب پس با ما  همراه شو تا به جواب تموم سوالاتت برسی!و اگه دلت تجربه کویر گردی میخواد با  تیم رو به راه همراه شو و از تورهایی که رو به راه در این زمینه برگزار میکنه استفاده کنید

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

اگه سوالی داشتی و یا نیاز به راهنمایی داری میتونی با کارشناسان تیم رو به راه با این شماره ارتباط برقرار کنی 

09388665797

 

 

 

تفاوت کویر و بیابان چیست؟

کویر

به زمینهای رسی ،با شوری و نمک بسیار زیاد که گیاهان نمیتوانند در اونجا رشد کنند بعضی از کویر ها شوری و نمک کمتری دارند و گیاهانی مثل گز که در برابر نمک مقاوم تر هستند به راحتی در آنجا رشد میکنند. 

کمپ های کویر گردی رو به راه

بیابان

به بخشی از مناطق خشک گفته میشود که بارندگی در آن بسیار پایین (کمتر از 50 میلی لیتر )است و یا بدون بارندگی است که بدلیل تبخیر شدید و کم آبی پوشش گیاهی بسیار ضعیفی دارد.

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

کویر یزد

یزد به  بدلیل مجاورت با کویر های بزرگی مثل : کویر بزرگ لوت، کویر نمک هرات و مروست، دشت کویر ، باطلاق گاو خونی و… همچنین بدلیل نزدیکی یزد به کویر بزرگ نمک و کم بودن بارندگی ، تبخیر شدید ، دور بودن از دریا ، رطوبت کم ، گرمای شدید یزد به عنوان کویری ترین استان ایران شناخته شود و به عنوان ((عروس کویر )) معروف شود.

به همین دلایلی که بالا گفتیم باعث رونق گردشگری در حوزه کویر گردی شده و کمپ های مختلف و متنوعی در کویر های یزد تاسیس شده وکمپ های کویری یزد هرساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را  جذب میکنند.

 

در یزد و اطراف آن چند کویر وجود دارد؟

 

کویر هفت سنگ

نزدیک ترین کویر به یزد کویر هفت سنگ است که اولین کمپ کویر گردی در  یزد در این کویر بنا شد

کمپ های کویر گردی یزد ، روبه راه

کویر ریگ زرین

این کویر در مغستان، روستای ساغند قرار دارد ، که خصوصیت این کویر ریگزار های بلند این کویر که از دور شبیه به تپه های پراکنده است.

کمپ های کویر گردی یزد ، روبه راه

کویر ریگ زرین

پوشش گیاهی

این بیابان هم مانند اکثریت بیابان های ایران در داخل خود پوشش گیاهی خاصی ندارد ولی در اطراف این بیابان گیاهانی همچون : گز ، خارشتر ، کاکوتی ، تره تیزک و اسفناج وحشی را میتوان مشاهده کرد.

 

پو شش جانوری

با توجه به آب و هوای خاص این محیط حیوانات و جانواران و  پرندگانی چون عقاب، کبک، تیهو و کبوتر چاهی  در این کویر حیوانات وحشی مثل: شغال، روباه، کفتار، گرگ و حیوانات دیگری چون سمندر، مارمولک، مار، عقرب، لاک‌پشت و بزمچه  دیده شده اند

مسیر های دسترسی

برای رسیدن به کویر ریگ زرین ابتدا باید بروید به سمت ارکان سپس به سمت جاده طبس را بروید تا به روستای ساغند برسید و بعد به سمت روستای مغستان بروید تا از دور کوه هایی برای شما ظاهر شود(یادتان باشد حتما خوراکی و آب به همراه داشته باشید )

 

کویر بافق

به این کویر درانجیر هم میگویند ، قسمت شمالی این کویر پوشیده از نمک است که بر سطح این نمک زار ها باتلاق های کوچک و پراکنده ای وجود دارد ، رانندگی در این کویر بسیار خطر ناک است زیرا زیر قشر نمکی آن رطوبت وجود دارد

کمپ های کویر گردی یزد

کویر بافق

مسیر دسترسی

مسیر یزد به بافق سپس وارد مسیر بافق به حسن آباد شده تا به کویر بافق برسید

 

کویر کاراکال

کویر کاراکال همان کویر صادق آباد است که بدلیل زیست گاه گربه کاراکال ، این کویر هم تحت عنوان کویر کاراکال شناخته میشود

کمپ های کویر گردی یزد

گربه کاراکال

کویرهرات و مروست 

سطح زمین کویر هرات و مروست از سفره های آب های زیر زمینی پایین تر است به همین دلیل چشمه های خود جوش ، چاه های آب آرتزین خیلی زیبا در این منطقه پدید آمده است که جز جاذبه های این منطقه به حساب می رود  

کمپ های کویر گردی یزد

کویر هرات و مروست

پوشش گیاهی کویر هرات و مروست

بدلیل بالا بودن شوری این منطقه پوشش گیاهی که در این منطقه وجود دارد گیاهان شور پسند هستند مثل : تاغ، گز، خارشتر و اشنان ، در کفه کویری این منطقه بدلیل شور بودن بسیار زیاد هیچ نوع پوشش گیاهی وجود ندارد .

مسیر های دسترسی 

1-جاده مهریز به سمت مروست ، هرات 

2-جاده خاکی دهج ، مروست 

 

کویر سیاه کوه

کویر سیاه کوه در کنار کویر زرین و اردستان قرار دارد که دارای یک فرو رفتگی نامنظم که پوشیده از سنگ‌های آهکی و آذرین است ، که اکثر باد های شدید در این بیابان اتفاق می افتد.

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

کویر سیاه کوه

پوشش گیاهی

در داخل این کویر هیچ گیاهی قادر به رشد نیست و فقط در اطراف این کویر پوشش گیاهی گز دیده میشود

پوشش جانوری

همچنینی در داخل این کویر بدلیل شوری بیش از حد هیچ حیوانی زیست نمیکند ولی در اطراف این کویر حیوانات و جانواری مثل:کفتار، کبک، روباه، گرگ، شغال، عقاب دشتی، شاه بوف، یاکریم، بلدرچین، سبزه قبا هندی، گنجشک، کبوترچاهی، تیهو و دم جنبانک ابلق زندگی می‌کنند. لاکپشت‌ها و سمندرها به همراه آگاماها و اسکینک‌ها دیده شده اند.

مسیر های دست رسی

اکثر زمین های این کویر باتلاقی است که نباید در صورت نا آشنا بودن از مسیر های فرعی و یا میانبر بروید

راه های دسترسی 

1- جاده اردکان به احمد آباد

2- جاده انارک به سمت راه آهن نایین

3-جاده انارک به اسماعیلان

 

امکانات کمپ های گویر گردی

در کمپ های کویر گردی یزد و اطراف آن برای راحتی و آسایش مسافران و گردشگران کمپ هایی بنا شده که این کمپ هاشامل امکانت رفاهی ، تفرحی و گردشگری هستند، که شما در هیچ کجای دیگر نمیتوانید این تفریحات را تجربه کنید پس بهتر است حداقل یکی از تفریحات کویر را تجربه کنید تا مدت ها این تجربه را با خود داشته باشید.

متاسفانه اگر بخواهید به صورت شخصی این تفریحات را تجربه کنید باید هزینه بالایی بپردازید و متاسفانه هزینه تفریحات کویری این روزها افزایش پیدا کرده است که تیم روبه راه یک پلتفرم سرگرمی تفریحی است که با توجه به نیاز مردم به تفریح و بالا بودن هزینه تفریحات ، یه سری برنامه های سرگرمی و تفریحی برگزار میکند که خوشبختانه هزینه این تفریحات و سرگرمی ها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

به عنوان مثال در زمینه تفریحات کویر برنامه های مختلفی مثل : دور همی در کویر ، رصد ستارگان در کویر و… را با قیمت های مناسب برگزار میکند که شما میتوانید با مراجعه به آدرس www.rooberah.net  برنامه های متنوعی که در زمینه های مختلف مثل : آشپزی ، هنری ، فرهنگی ، ورزش و طبیعت ، کودک و… برگزار میکنند را ببینید و یکی از نزدیک ترین برنامه ها را برای شروع انتخاب کنید تا  همراه همیشگی این تیم شوید

کمپ های کویر گردی یزد

امکانات رفاهی شامل

 • سوئیت
 • سرویس بهداشتی 
 • رستوران 
 • کافی شاپ

امکانات تفریحی شامل

 • پروازه با پاراگلایدر و کایت 

اگر به گردش در کویر رفتید پرواز با پالاگرایدر رو حتما تجربه کنید ، پرواز بر فراز کویر گسترده و پهناور چیزی نیست که همیشه بتوانید اون رو تجربه کنید 

کمپ های کویر گردی یزد

پاراگلایدر

 • شتر سواری

اگر به دنبال تجربه عمیق کویر گردی هستید حتما شتر سواری رو تجربه کنید ، سوار شدن بر روی کوهان شتر و گشت زدن در دل کویر بی انتها شما وارد دنیای خیال انگیز هزار و یک شب می شوید و با دیدن کویر پهناور به عظمت خلقت بیشتر پی ببرید 

 

شتر سواری

 • رصد ستارگان

دیدن کهکشان تجربه ای که شاید تا به حال نداشته اید ، برای ما شهر نشینان دیدن آسمان با انبوع دود و ابر چندان جذابیتی نداشته باشد و هر موقع صحبت از زیبایی آسمان و ستاره ها شود هیچ گونه جذابیتی برایتان نداشته باشد  ولی وقتی در کمپ های کویر گردی  به رصد ستاره ها بپردازی نمیتوانی دیگر چشم از آسمان برداری اینجا عظمت آفرینش را درک می‌کنید.

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

رصد ستارگان

 • موتور سواری ۴ چرخ

بهترین محل برای موتور سواری چهار چرخ کویر است ، که بدلیل ویژگی خاص این موتور در شهر نمیتوان از آن استفاده کرد ولی در دل کویر این تجربه بسیار به یاد ماندنی میشود 

کمپ های گردشگری یزد

موتور چهار چرخ

 • سافاری

در کنار غرش اتوموبیل‌های آفرود حرکت با سافاری و موتور سیکلت‌ها در میان تپه‌های شنی نیز تجربه جذاب و پر هیجانی است. حرکت با سافاری‌ها بر روی تپه‌های ماسه‌ای خیلی پرهیجان و لذت بخش است و آدرنالین شما را به حداکثر می‌رساند.(فقط مراقب باشید که از ماشین های استاندارد استفاده کنید )

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

سافاری

چه لوازمی هنگام رفتن به کمپ های کویر گردی یزد با خود برداریم ؟

 1. یک کوله مناسب برای حمل وسایل خود تهیه کنید . ترجیحا از کوله‌های ورزشی با جیب‌های متعدد و جادار استفاده شود تا به همراه بردن وسایل و پیدا کردن  آن‌ها در زمان سفر برایتان آسان باشد.
 2. مدارک شناسائی و بلیط‌ها را به همراه داشته باشید و حتماً پول کافی برای خرید و ورود به مکان‌های مختلف داشته باشید. 
 3. باطری، پاوربانک، کابل شارژ را به همراهتان باشد . در طول سفر حتما نیاز به گوشی خود دارید  پس به فکر تامین انرژی آن‌ با باشید.
 4. اگر دوربین عکاسی دارید  با خودتان بردارید. شما واقعاً به تصاویر این سفر نیاز دارید.
 5. حتماً با خودتان هدفن بردارید.
 6. کلاه آفتابگیر (ترجیحا با پوشش دور کلاه برای جلوگیری از آفتاب خوردگی پشت و گردن)، عینک دودی و دستمال گردن (چفیه) هم به همراه داشته باشید.
 7. یک بطری آب مناسب بردارید تا در راه و کویر تشنه نمانید.
 8. برای طول سفر خوراکی‌های شیرین و تنقلات بردارید. در سفر به کمپ کویر یزد، اشتهای شما باز می‌شود، پس حتماً غذا و چاشت کافی داشته باشید.
 9. لباس گرم را از یاد نبرید. درست است که کویر گرم است، اما شب‌ها سرمای استخوان سوزی دارد. حتماً با خودتان لباس به خصوص بادگیر بردارید.
 10. کفش مناسب داشته باشید. بهتر است از کفش‌های مناسب کوهنوردی و یا کفش‌های ورزشی در این سفر استفاده کنید تا پای شما آسیب نبیند و خسته نشوید.
 11. اگر داروئی مصرف می‌کنید حتماً آن را با خود بردارید و در صورتی که عدم مصرف دارو می‌تواند سبب عارضه ای در شما شود که نیازمند کمک باشید این موضوع را به مدیر کاروان خود و همراهان اطلاع دهید (به خصوص بیماران دیابتی، قلبی و تنفس این موضوع را باید به همراهان و رئیس کاروان اطلاع دهند).
 12. از لباس‌های سفید و رنگ روشن و ترجیحا نخی استفاده کنید تا تعریق شما حداقل باشد
کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

وسایل مورد نیاز در کویر

معرفی کمپ های کویر گردی یزد 

کمپ کویر گردی هفت سنگ

آدرس :استان یزد ، یزد ، دروازه قران ، کیلومتر 12 جاده نصر 

شماره تماس ۰۹۱۳۵۲۱۸۵۹۰

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

 

 

کمپ کویر گردی شهر آفتاب

آدرس:انتهای شهرک صنعتی ولیعصر زارچ ، جاده اختصاصی کویر شهر آفتاب 

شماره تماس :09133556526

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

 

 

 

کمپ کویر گردی فهرج

آدرس:استان یزد ،یزد،کیلوکتر جاده 20 بافق 

شماره تماس :09133517618

کمپ های کویر گردی یزد

 

 

کمپ کویر گردی باران

آدرس: استان یزد ، یزد ف دروازه قرآن ، انتهای خیابان نصر 

شماره تماس :09137474002 _ 09131540978

کمپ های گردشگری یزد

 

 

 

کمپ کویر گردی سند باد 

آدرس : استان یزد ، یزد ، دروازه قرآن- جاده نصرآباد

شماره تماس :09909598001

کمپ های کویر گردی یزد ، رو به راه

 

کمپ کویر ، یزد گرد 

آدرس :میدان نماز،9 کیلومتر به طرف خویدک 

شماره تماس :091335111557 _ 09133511935

کمپ های گردشگری یزد ، رو به راه

 

کمپ کویر گردی خاطره پردیس یزد 

آدرس:یزد ،فهرج

شماره تماس :09131517893

کمپ های گردشگری کویر یزد ، رو به راه

 

کمپ کویر گردی بادیه یزد

شماره تماس :09308301365

کمپ های کویر گردی یزد

کمپ های کویر گردی یزد

رو به راهی شو 

اگه دلت میخواد تجربه گردش و تفریح در کمپ های کویری با یه تیم شاد ، محیطی امن و خانوادگی ، لیدر حرفه ای ، و قیمت مناسب میخواد حتما با تیم رو به راه همراه شو تا این تجربه رو داشتی باشی ، تیم رو به راه اومده برنامه های مختلفی مثل رصد آسمان شب کویر یزد ، کویر گردی در کمپ شباهنگ ، تور آفرود کویر ، پرواز با پاراگلایدر ، تور گروهی کویر گردی ،کمپ های کویر گردی  ،  تور کویر با اقامت در قلعه آریز بافق  برگزار کرده که میتونید با قیمت مناسب این تجربه را داشته باشید.

7 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *