تجربه‌های ایربی‌ان‌بی

تجربه‌های ایربی‌ان‌بی | برنامه‌های آنلاین و حضوری در هر نقطه از دنیا که علاقه دارید

سایت ایربی‌ان‌بی یک وبسایت اجاره اتاق یا خانه برای اقامت گردشگران است. این وبسایت مانند روبه‌راه یک پلتفرم است. منظور از پلتفرم این است که خودش هیچ مکانی برای اجاره ندارد و از فضایی که میزبانان در این سایت عرضه می‌کنند برای تامین محل اقامت استفاده می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد یک بخش نسبتا جدیدتر آن یعنی تجربه‌های ایربی‌ان‌بی (airbnb experiences) صحبت کنیم. تجربه‌های ایربی‌اندبی شامل برنامه‌های آنلاین و حضوری می‌شود و در دسته‌های مختلفی نظیر آشپزی، هنری، فرهنگی، سرگرمی، آشنایی با حیوانات تقسیم‌بندی شده است. با ما همراه باشید.

ایربی‌ان‌بی، واسطه‌ای بین گردشگران و افراد محلی برای تامین محل اقامت

ایربی‌ان‌بی که نسخه کوتاه شده airbed and breakfast می‌باشد، در سال ۲۰۰۸ توسط برایان چِسکی، ناتان بلاچارچیک و جو گبیا راه‌اندازی شد. زمانی که بنیان‌گذاران این سایت توانستند آپارتمان خود را به شرکت‌کنندگان یک کنفرانس طراحی صنعتی اجاره دهند،‌ را می‌توان نقطه شروع Airbnb دانست. به خاطر کنفرانس همه هتل‌ها در شهر رزرو شده بودند و با اجاره آپارتمان‌شان آن‌ها توانستند اولین تراکنش مالی استارت‌آپ خود را ایجاد کنند.

در حال حاضر در اکثر کشورهای دنیا مردم می‌‌توانند خانه یا اتاق اضافی خانه خود را برای اجاره در ایربی‌اندبی معرفی کنند. از طرف مقابل گردشگران زیادی که به دنبال یک آپارتمان اختصاصی یا ارتباط با مردم محلی مقصد سفرشان هستند، این مکان‌ها را اجاره کنند. بنابراین در این پلتفرم دو واژه میزبان برای اجاره‌دهنده و میهمان برای اجاره‌کننده استفاده می‌شود. تجربه اقامت از طریق این وبسایت، قطعا با هتل‌ها کاملا متفاوت است.

سخنرانی جو گبیا در TED

ویدیو بالا مربوط به سخنرانی جو گبیا در سخنرانی TED را تماشا کنید. قبلا از پلی کردن، زیرنویس فارسی آن را فعال کنید. در این ویدیو، جو گبیا در مورد راه‌اندازی ایربی‌ان‌بی و دغدغه ایجاد اعتماد بین میزبانان و میهمانان airbnb صحبت می‌کند.

تجربه‌های ایربی‌ان‌بی

همانطور که قبلا هم گفتیم، ایربی‌ان‌بی جز محل اقامت خدمات خاصی با عنوان «تجربیات» اضافه کرده است. در این بخش سایت، میهمانان می‌تونند فعالیت‌های حضوری و مجازی را با افراد محلی، آشپزهای، ورزشکاران، هنرمندان و افراد با توانایی‌های مختلف تجربه‌ کنند. تصور کنید با یک هنرمند ژاپنی قرار است ساعتی را با خطاطی ژاپنی بگذرانید. با یک مادربزرگ ایتالیایی، طرز پختن پیتزا را یاد بگیرید. یا با یک راهنمای تور یونانی به صورت آنلاین در آتن گشت مجازی داشته باشید. این مثال‌ها بخش کوچکی از فعالیت‌ها و تجربه‌های بی‌نظیر وبسایت ایربی‌اندبی می‌باشد. در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم.

تجربه‌های آشپزی در ایربی‌ان‌بی

آشپزی در سایت airbnb مانند سایر برنامه‌ها به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود. تجربه‌های آنلاین بعد از شیوع کرونا در دنیا و توقف گردشگری معرفی شدند. اما خلاقیت میزبانان در ایر بی‌ ان‌ بی باعث شد که این برنامه‌ها جای خالی سفر برای آشنایی با غذاهای محلی کم‌تر احساس شود. میزبانان برنامه‌های آنلاین آشپزی از سراسر دنیا می‌توانند دستورالعمل‌های تهیه غذاهای مخصوص را به اشتراک بگذارند. آموزش آنلاین غذاهای ایتالیایی، مکزیکی، چینی و کره‌ای جز محبوب‌ترین برنامه‌های این وبسایت هستند.

اشپزی ایربی‌ان‌بی

ناگفته نماند که برنامه‌های آنلاین آموزش آشپزی به صورت کاملا تعاملی برگزار می‌شود. یعنی برگزارکننده در حین ارتباط تصویری زنده شرکت‌کنندگان را همراهی می‌کند. سوال‌ها را پاسخ می‌دهد. قبل از شروع برنامه، وسایل و مواد لازم را اطلاع رسانی کرده است. هر مشکلی در حین پخت یا تهیه غذا پیش بیاید، را برطرف می‌کند. نتیجه آن‌ها را در حین برنامه زیر نظر می‌گیرد. در نهایت همه شرکت‌کنندگان برنامه به صورت دورهمی مجازی نتیجه کار را نوش جان می‌کنند.

[tds_info] برنامه‌های آشپزی روبه‌راه را ببینید تا با نمونه مشابه تجربه‌های ایربی‌ان‌بی در ایران آشنا شوید.[/tds_info]

انواع برنامه‌های اشپزی در سایت ایربی‌اندبی در سه دسته کلی قرار گرفته‌اند که عبارت‌اند از؛

1- پخت و پز غذا (Cooking)

در این برنامه‌ها انواع غذاها و پیش‌غذاها آموزش داده می‌شود. با توجه به تنوع غذایی در دنیا، بیشترین برنامه‌ها مربوط به این دسته می‌باشد. از غذای ایتالیایی  مثل انواع پیتزا و پاستا گرفته تا غذاهای معروف شرق آسیا را به راحتی می‌توانید در ایربی‌ان‌بی پیدا کنید. فراموش نکنید، فعالیت‌های حضوری آشپزی در این وبسایت، می‌تواند جایگزین رستوران رفتن برای گردشگران باشد. تجربه‌ای که به جز صرف غذا فرصت آشنایی با فرهنگ مردم محلی را به گردشگران می‌دهد. فرصت آشنایی با فرهنگ محلی سایر نقاط دنیا با شرکت در برنامه‌ آنلاین زمانی که محدودیت برای سفر وجود دارد، فراهم می‌شود.

2- تهیه انواع شیرینی، کیک و نان (Bakery)

در این بخش از تجربه‌های ایربی‌ان‌بی، پخت انواع نان‌، شیرینی‌ و کیک آموزش داده می‌شود که قابلیت برگزاری به صورت حضوری و آنلاین نیز ممکن است.

3- تهیه نوشیدنی‌ها (Drinks)

میلیاردها نفر در سراسر جهان روز خود را با چای یا قهوه شروع می‌کنند. همین جمله اهمیت نوشیدنی‌ها در زندگی ما را بیان می‌کند. تصور کنید تهیه انواع قهوه‌ها یا سایر نوشیدنی‌های محبوب دنیا تا چه میزان می‌تواند علاقه‌مندان خاص داشته باشد. به همین میزان در سایت ایربی‌اند‌بی برنامه‌های آموزش تهیه نوشیدنی‌ها را می‌توان یافت.

تجربه‌های ایربی‌ان‌بی برای آشنایی با حیوانات

تجربه‌هایی که باعث آشنایی بیشتر افراد با دنیای حیوانات می‌شود. در این بخش از تجربه‌های ایربی‌ان‌بی میزبانان تجربه‌ها صاحبان مزرعه، فعالان محیط زیست یا عاشقان حیوانات هستند. میهمانان هم افراد شهرنشین‌ هستند که مشغله زیادی دارند. برای پیداکردن حال بهتر علاقه‌مندان می‌توانند پیاده‌روی با سگ‌های نجات، ریلکس کردن در کنار لاماها و یا نوازش کردن گاوها را تجربه کنند.

تجربه‌های ایربی‌ان‌بی - حیوانات

این تجربه برای بچه‌ها می‌تواند بسیار جذاب باشد اما فقط آن‌ها نیستند که لذت می‌برند. چه بسا پدر و مادرهایی که فقط در مستندهای تلویزیونی با حیوانات آشنایی پیدا کردند. پس تجربه‌های مرتبط با حیوانات airbnb راهی برای برقراری ارتباط با حیوانات از نزدیک است. جدای از این کسب اطلاعات جذاب و دست اول از کسانی که با حیوانات زندگی کرده‌اند می‌تواند یک تجربه فراموش نشدنی را رقم بزند.

تفاوت تجربه‌های ایربی‌ان‌بی با باغ وحش

شاید یکی از تجربیات مشترک ما از آشنایی با حیوانات، رفتن به باغ وحش، سوار فیل شدن، غذا دادن به میمون‌ها و گرفتن عکس یادگاری زمان شترسواری است. اما در ایربی‌اند‌بی خبری از این برنامه‌ها نیست. ایربی‌ان‌بی تلاش می‌کند قوانینش را طوری تعیین کند که دیدار با حیوانات در مکانی با مهربانی فراهم باشد. حیوانات در آرامش به سر می‌برند. ممکن است یک روز در مزرعه پرورش گوسفند همراه با صاحب مزرعه به فعالیت بپردازید. یا به صورت آنلاین با دنیای کوسه‌ها آشنا شوید. پس عملا تجربه متفاوتی از آشنایی با حیوانات در اسارت خواهید داشت.

تجربه آنلاین پیش سفر با ایربی ان بی

در یکی از جدید ترین بخش های سایت ایربی ان بی، برنامه آنلاین برنامه ریزی برای سفر ایجاد شده. به این صورت که یک راهنما یا میزبان در مقصد سفر از طریق یک جلسه آنلاین، شما رو با شهر خودش آشنا می کنه تا به بهترین وجه از زمان و پول خودتون استفاده کنید. تصور کنید یک راهنمای گردشگری مسلط تمام نکاتی که مربوط به مقصد سفر شما رو باهاتون به اشتراک بگذاره، خب اینجوری بهتر می‌تونید برنامه سفر رو بچینید. در روبه‌راه هم برنامه‌های آنلاین پیش از سفر طراحی کرده.

تجربه ایر بی ان بی برای برنامه ریزی سفر

سایر برنامه‌های محبوب در  airbnb عبارت اند از؛

 • تجربه‌های فرهنگی و تاریخی
 • هنر و ادبیات
 • رقص و ورزش
 • موسیقی
 • سرگرمی مثل بازی‌ و شعبده بازی
 • تجربه‌های آنلاین آشنایی با مدال‌آوران المپیک

سخن آخر

وبسایت ایربی‌ان‌بی با یک ایده برای اجاره دادن فضای اضافه مردم در خانه‌شان شروع شد. با استقبال مردم دنیا روبه‌رو شد و گسترش یافت. در حال حاضر از مردم می‌خواهد از هنر و توانایی‌شان که برای بقیه مردم دنیا جذاب است، کسب درآمد کنند. این به این معنی است که از پتانسیل‌های میزبانان برای شاد کردن و سرگرم کردن میهمانان آنلاین یا حضوری استفاده می‌کند. همین مساله محبوبیت برند ایربی‌ان‌بی را در دنیا به شدت افزایش داده است.

[tds_council]وبسایت روبه‌راه را در شبکه‌های اجتماعی لینکدین و اینستاگرام دنبال کنید. [/tds_council]

 

اشتراک گذاری

تخصص اصلی من ترجمه انگلیسی به فارسی هست ولی نویسندگی و کپی رایتینگ رو انجام می دم. داخل رو به راه درباره سرگرمی، تجربه، سفر و گردشگری می نویسم.

2 یک نظر

 1. هومن پاسخ

  airbnb که خیلی معروفه سایتش ولی فکر میکردم فقط اقامت برای مسافر داره و اجاره خونه. نمیدونستم تجربه گرایی هم داره . جالب بود

  1. سمیرا پاسخ

   ویدیو بنیانگذار AIRBNB در TED عااااالی بود. یک استارت اپ دقیقا اینده گردشگری رو میدونه که این اقدامات رو انجام میده. هم برای اقامت و هم در بحث تجربه گرایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *