مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا یکی از بازی هایی هست . که شما می توانید. در اوقات فراغت با دوستان و خانواده ی خودتون انجام بدهید و از اوقات فراغت خودتون لذت ببرید.با همراه شوید تا از این لحظه به شیوه ای کاملا متفاوت و با زبان انگلیسی بازی مافیا را انجام دهید

تاریخچه بازی مافیا

بازی مافیا توسط فردی به نام دیمیتری دیویدف دانشجوی دانشکده روانشناسی دانشگاه مسکو برای اولین بار تحت  عنوان یک پروژه تحقیقاتی ابداع شد بعد از آن کم کم در کشور های اروپایی و کل جهان گسترش یافت این بازی در دهه 90 میلادی به عنوان یک بازی محبوب در بین افراد جا گرفت. این بازی به صورت مختلفی قابل اجرا هست در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از شیوه ی متدوال تر و معتبر ترین آن آشنا کنیم با ما همراه باشید

بازی مافیا

بازی مافیا

آشنایی با بازی مافیا

بازی مافیا ، بازی گروهی هست که شما میتوانید در جمع های کوچک پنج نفره انجام دهید ولی در حالت استاندار بازی باید بین 10 تا 12 نفر بازیکن داشته باشد البته امکان این وجود دارد که تعداد بیشتری در بازی حضور داشته باشند.

این بازی دارای چند نوع بازیکن هست که در اینجا نقش های اصلی را به شما معرفی می کنم.

خدا

شهروند

مافیا

پزشک

شهردار

تک تیرانداز

بازی به این صورت است که افراد فردی را به عنوان گرداننده انتخاب میکنند . فرد مسئولیت برگزاری بازی و داوری بازی را به عهده دارد. گرداننده کارت های بازی را بین بازیکن ها پخش میکند و بدین گونه شخصیت بازیکن و جایگاه آنها در بازی کاملا مشخص می شود.

بازی مافیا

کارت های بازی مافیا

شیوه ی بازی مافیا

هدف بازی کشته شدنمافیا و آرام و امن کردن شهر هست

گرداننده بازی بعد از پخش شدن کارت های بازی و مشخص شدن جایگاه افراد دستور می دهد افراد یا در اصطلاح شهر به خواب برود خدای بازی یا همان گرداننده ی بازی گروه های مختلف بازی  را دستور می دهد. که بیدار بشوند و با هم همراه هماهنگ شوند.

در روز فردا که افراد که بیدار می شوند . سعی می کنند هم دیگه را به مافیا بودن متهم میکنند و شبی که افراد در خواب هستند کاراگاه می تواند فردی که فکر می کند مافیا هست را به گرداننده معرفی کند و باز به خواب می رود . پزشک بیدار میشود اگر بتواند فرد مورد توجه کاراگاه را تشخیص بدهد فرد زنده می ماند اگر نه که فرد از دور بازی حذف می شود. این بازی آنقدر به این روند پیش می رود که خاتمه پیدا کند.

اما چیزی که در این مقاله مورد توجه ما هست شیوه ی جدید و نوع متفاوت این بازی هست. بازی مافیا به زبان انگلیسی برای افراد فارسی زبان هست .

بازی مافیا به زبان انگلیسی

برای اینکه شما بتوانید با زبان انگلیسی به مافیا بپردازید فقط کافیه به زبان انگلیسی  آشنا شوید و به  Spiking  مسلط باشید و به اصطلاحات انگیسی بازی مافیا آشنایت کافی داشته باشید .

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

با ما همراه شوید تا با اصطلاحات انگلیسی مافیا همراه شوید

خدا:GOD

گاد : روای ، مجری و چرخاننده ی بازی را گاد بازی میخوانند

استعلام : Inquiry

استعلام : هرشب کارگاه بازی میتواند با دستور گاد از خواب بیدار شود و در مورد نقش مافیا از گاد استعلام بگیرید

عمل و عکس العمل : Act

اکت: Act عمل و حرکت هایی که دربازی اتفاق می اغتد و گاهی به به نفع بازیکن و گاهی به ضرر بازیکن می شود و در بازی لو می رود.

باهوش ،زیرک: Politic

پلتیک : پلیتیک به فردی در بازی اطلاق می شود که بساربا سیاست و زیرک باشد گفته می شود

تحت فشار قرار دادن: Push

پوش کردن : زمانی که یک بازیکن در بازی تحت فشار قرار گرفته و با هم دستی مافیا ها  متهم به  متهم به مافیا بودن می شود و همچین یک مافیا میتواند ادعا کند که توسط مافیا های دیگر پوش داده شده تا نظر شهروندان را جذب کند این کار توسط یک مافیا صرفا برای جلب توجه از شهروندان است.

هدف گرفتن : Targeting

هدف : Target

تارگت زدن : کلمه ی Target   به معنی هدف است تارگت زدن یعنی موردهدف قرار گرفتن  یک فرد توسط بازیکن های بازی زمانی شکل میگیرد که یک فرد سعی دارد دیگران را متقاعد کند که یک بازیکن در نقش مافیا حاضر شده  است .

نوبت : Turn

ترن : اصطلاح (ترن) به معنای نوبت است در بازی مافیا اعضا بازی به نوبت با هم صحبت می کنند  و این به بدان معناست که هیچکس نمی تواند در صحبت شخص دیگری صحبت کند

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

عرض اندام کردن: Challenge

چلنچ: Challenge کمه ای انگلیسی است که معنای عرض اندام کردن است که  در بازی زمانی که یک فرد مطلب مهمی برای گفتن داشته باشد و خیلی مانده تا نوبت صحبت کردن او شود یا اگر نوبتش گذشته باشد میتواند از کسی که اکنون نوبت صحبت کردن اوست در خواست چلنچ کند و اگر موافقت کرد میتواند صحبت کند.

مسابقه و نبرد تن به تن: Duel

دوئل : Duel به معنای مسابقه و نبرد تن به تن است زمانی که فرد از مافیا بودن یک بازیکن مطمئن هست و از طرفی نمی تواند ثابت کند این فرد مافیا هست می گوید مرا از بازی بیرون کنید و مطمئن شدید که من شهروندم فردا او به او تارگت بزنید و او را از بازی بیرون کنید

به عهده گرفتن: Deal

دیل کردن : Deal به معنای گردن گرفتن است زمانی که یک فرد با  قاطعیت تهمت می زند و در بازی میگوید بازیکن A اگر شهروند بود من از بازی بیرون میروم دیل کرده است دراصطلاح می گویند گردن گرفته است.

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

نقش افراد در بازی مافیا

خدا:God

شهروند:Citizen

مافیا:Mafia

پزشک:Doctor

شهردار:Mayor

تک تیرانداز:Sniper

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

خدا

خدا : در بازی خدا نقش راوی،هدایتگر و مجری بازی هست و بازی  را هدایت می کند .

شهروند

شهروند : شهروند ساده نقشی است که احتمال بیشتری دارد کارتش به دست شما باشد شهروندان فقط می توانند که در روز در رای گیری ها شرکت می کنند . و در شب کار خاصی ندارد و به خواب میروند. 

مافیا 

مافیا مثل تمام افراد حاضر در بازی حق صحبت دارد و شب ها در تصمیم گیری شرکت می کند.

بازی مافیا به زبان انگلیسی

بازی مافیا به زبان انگلیسی

پزشک

پزشک : پزشک در مقابل شهروندان بازی مسئول است و اگر پزشک بتواند درست تشخیص بدهد که چه شخصی در شب تیر خورده است میتواند او را از مرگ نجات دهد و به بازی برگرداند.

شهردار

شهردار : زمانی که شخصی با رای دوستان از بازی به بیرون می رود و شهردار بداند که این شخص شهروند میتواند رای ها را وتو اعلام کند و شخص در بازی بماند . 

تعداد حق وتو قبل از بازی توسط افراد شرکت کننده تعیین می شود 

تک تیرانداز

تک تیرانداز شهروندی است که  میتواند ذر شب به شخصی که فکر میکند مافیا است شلیک کند تک تیر انداز در هرشب میتواند  فقط یک تیر بزند تیر ها تک تیر انداز محدود است و توسط افراد حاضر در
بازی قبل از شروع بازی معین می شود اگر تک تیرانداز به اشتباه به یک شهروند شلیک کند خودش از بازی خارج می شود

با ما همراه باشید تا بخشی از بازی مافیا به زبان انگلیسی را با هم تماشا کنیم.

 

شما هم اگر به بازی مافیا به زبان انگیلسی علاقه مند هستید می توانید به سایت رو به راه سربزنید و در بازی مافیا به زبان انگلیسی شرکت کنید

منبع:https://rayad.org/%D9%86%D9%82%D8%B4%E2%80%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%A7/

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *