لوکیشن یزد در عکاسی

لوکیشن های عکاسی در یزد

لوکیشن عکاسی در  یزد

شاید خیلی از ما در اتفاقات روزمرگی که داریم قصد داریم که تمام این عکس ها را ثبت کنیم تا یادآور تمام این خوبی ها باشد. اما چیزی که مورد نیاز هست یک لوکشین مناسب برای عکاسی هست . ما در این مقاله قصد داریم که مکان هایی مناسب برای عکاسی در یزد را به شما معرفی کنیم.

لوکشین های عکاسی در یزد به سبب مکان های سنتی عکس های بسیار زیبا و جذاب باشد. 

با ما همراه باشید تا با این لوکشین ها آشنا شوید. 

1_ اولین لوکیشن عکاسی در یزد «کوچه لاری ها »

این لوکشین که در بافت سنتی یزد قرار دارد با کوچه های قدیمی و دیواره های کاهگلی و گلدان های زیبایی که از سقف این کوچه ها آویزان گشتند . خانه لاری ها مربوط به دوران قاجار است و مجاور عمارت کلاه فرنگی قرار دارد . این مکان در محله ی قدیمی فهادان یزد قرار دارد.

شما میتوانید که با سر زدن به این کوچه از خانه لاری ها هم بازدید کنید خانه لاری ها از جمله بناهای تاریخی منحصر به فرد یزد به شمار می آید که از 6 باب خانه مناسب زندگی در کویر شناخته شده است. خانه لاری ها به سبب معماری خاصی که دارد میتواند لوکیشن خوبی برای عکس های شما باشد. 

لوکشین عکاسی در یزد

کوچه لاری ها

 

لوکیشین عکاسی در یزد َ

خانه لاری ها

2_دومین لوکیشن عکاسی در یزد «مسجد جامع یزد»

مسجد جامع یزد یکی از زیباترین بناهای باستانی موجود در دل کویر است مسجد جامع یزد در دوره ساسانیان ستون های آن بر یک آشتکده بنا شد اما بعد از ورود اسلام به ایران در دوره ی ایلخانی و تیموری به صورت مسجد تکمیل شد . هر گوشه ای از این مسجد نشانه ای از قدمت و فرهنگ یک دوره است فضا ، مکان و معماری این مسجد بسیار خاص و زیباست و می تواند لوکیشن خوبی برای عکاسی شما باشد.

این مسجد از نظر کاشی کاری در سر در رفیع  مناره ها و کتبیه های آن از زیباترین شاهکارهای  معماری دوره ی تیمیوری  و قرن 9 هجری قمری به شمار میرود .

لوکشین عکاسی در یزد

مسجد جامع یزد

لوکشین عکاسی در یزد

مسجد جامع یزد

3_سومین لوکیشین های عکاسی در یزد «خانه هنر»

خانه هنر یکی از خانه های قدیمی یزد است که در محله ی فهادان  در کنار مدرسه ضیائیه و خانه لاری‌ها قرار دارد این خانه محل سکونت چهار نسل از خانواده ملک‌زاده  زندگی کرده اند این خانه پشت بام منحصر به فردی است به صورتی که شما در پشت بام این خانه میتوانید تمام بافت سنتی یزد را ببینید .

شما میتوانید در کنار نوشیدن یک دمنوش گیاهی از گالری های هنری که در خانه هنر هست دیدن کنید و صنایع دستی هم خرید کنید. یکی از مناسب ترین  لوکیشن عکاسی در یزد برای صنایع دستی خانه هر است.

لوکشین عکاسی در یزد

خانه هنر یزد

4_ چهارمین لوکیشن عکاسی در یزد «خانه تقی رشتیان»

خانه رشتیان قدمتی در 350 ساله دارد و در سال 1381 مرمت و بازسازی شده است. خانه تقی رشتیان یا هتل سنتی که در نزدیکی امیر چخماق یزد قرار دارد دارای چهار ایوان  است این هتل سنتی بخاطر فضا و نوع معماری این خانه سنتی می تواند نظر شما را جلب کند این خانه پنجره های سنتی و رنگارنگی دارد که میتواند یک المان فوق العاده برای جان دادن به عکس های شما باشد. 

لوکشین عکاسی برای یزد

هتل سنتی یزد

5_ باغ دولت آباد 

باغ دولت آباد یکی از جاذبه های گردشگری شهر یزد است که از میراث جهانی ایران نیز ه شما میرود. باغ دولت آباد یکی از 9 باغی است که به ثبت ینسکو  رسیده است . این باغ که در محله ی چهار منار قرار دارد یکی از قدیمی ترین باغ های یزد است. طبیعت بکر و بنای تاریخی آن میتواند لوکیشن مناسبی برای عکاسی باشد.

بادگیر این باغ حدود33/8متر ارتفاع که دارد که به عنوان بلند ترین بادگیر خشتی ذر جهان شناخته شده است. سبک معماری این به باغ به دوره افشاری باز می گردد.

لوکیشن عکاسی در یزد

باغ دولت آباد یزد

لوکیشن عکاسی در یزد

باغ دولت آباد یزد 

شما می توانید به سایت رو به راه سر بزنید و با تور عکاسی با موبایل در بافت سنتی همراه شوید تا هم عکس بگیرید و هم  با بافت سنتی آشنا شوید.

 

منبع :https://www.eligasht.com/Blog/tourism/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%81%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1-%DB%8C%D8%B2%D8%AF%D8%8C-%D9%85%D9%86%D8%AD%D8%B5%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%81/

https://gotoyazd.com/place/36/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%AA%D9%84-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C-%DB%8C%D8%B2%D8%AF/

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *