سریال تعاملی خانواده روبراه

سریال تعاملی خانواده روبراه؛ تعیین سرنوشت رییس‌جمهور آینده در تلویزیون

قدیم فیلم‌ها و سریال‌ها اینطوری تموم می‌شد که همه شخصیت‌های دم بخت به علاوه محمدرضا شریفی نیا به هم می‌رسیدن و ازدواج می‌کردن. بعدا سبک جدیدی در فیلم‌ سازی باب شد که پایان فیلم رو باز می‌گذاشتن. یعنی معلوم نمی‌شد آخر نادر از سیمین جدا شد؟!‌ نشد؟! چی شد؟ ترمه رفت خارج یا موند ایران و با شریفی نیا ازدواج کرد!؟ خلاصه که این سبک از سریال و فیلم، شاید مخاطبان خاصی رو شیفته خودش می‌کرد اما خب منتقدانی هم داشت. به هرحال کار به جایی رسید که نویسنده‌ها تصمیم گرفتن پایان فیلم رو بسپارن دست مردمی که فیلم رو تماشا می‌کنن. یعنی شروع به کار نگارش سریال تعاملی خانواده روبراه شدن. این تشابه اسمی با سایت رو به راه هم کاملا تصادفی هست.

شما با یک تناظر یک به یک میتونید پایان این فیلم قدیمی رو حدس بزنید

شما با یک تناظر یک به یک می‌تونید پایان این فیلم قدیمی رو حدس بزنید

خانواده روبراه ؛ فعلا در حد یک خبر

به گزارش ایرنا و جام جم و باشگاه خبرنگاران جوان و سایر خبرگزاری‌ها، نوشتن سریالی به اسم خانواده روبراه در اداره‌ کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیما فیلم شروع شده. اما یک سریال معمولی نیست و ساختاری تعاملی داره. طوری که بیننده‌های تلویزیون وقتی سریال می‌بینن، روند پیشرفت قصه و پایان‌بندی هر قسمت رو انتخاب می‌کنن. یعنی در هر بخشی از سریال یک نظر سنجی انجام میشه و نظر مردم مشخص میکنه بقیه داستان چجوری پیش بره.

[tds_note]اگر به نوشتن و نویسندگی علاقه داری، کارگاه آنلاین “از یه جرقه به قصه خودت برس!” رو از دست نده. برای اطلاعات بیشتر اینجا رو کلیک کن. [/tds_note]

داستان سریال خانواده روبراه چیه؟!

خب با توجه به این که یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال 1400 مربوط به انتخابات ریاست جمهوری هست، این سریال “طنز” حال و هوای انتخاباتی داره. از قرار معلوم، سریال تعاملی خانواده روبراه درباره یک خانواده و فرزندان این خانواده هست که یکیشون میخواد رئیس‌جمهور بشه. حالا این که این فرزند موفق بشه که رییس جمهور بشه یا نشه معلوم نیست. ولی وقتی عنوان فیلم تعاملی هست، یعنی بیننده‌ها باید تعیین کنند که رییس جمهور بشه یا نه. پس زیاد نگران نباشیم چون قراره اونطوری که ما میخوایم پیش بره و اگر از بازیگرش خوشمون نیومد همون اول روند سریال رو جوری انتخاب می‌کنیم که اصلا نتونه کاندید بشه.

ساختار تعاملی؟؟؟!!!! (با لحن جناب خوان بخونید وقتی می‌گفت راااااامبد؟!!)

ساختار تعاملی (یا اینتراکتیو) یک مدل جدید در تولید و پخش برنامه‌های تلویزیونی و سریال‌ها هست که در هنگام پخش برنامه، امکان تغییر مسیر قصه و روند رویدادهای آن توسط بیننده‌ها وجود داره. در Netflix این برنامه‌ها توسعه پیدا کردن و در حال اجرا هستند مثل …

جمیع دست‌اندرکاران

طرح سریال تعاملی خانواده روبراه یکی از محصولات خیلی خاص باشگاه رشد اداره‌ کل فیلمنامه‌نویسی مرکز سیما فیلمه. جمعی از نویسندگان جوان به سرپرستی مسعود غزنچای به همراهی حسین تراب‌نژاد به عنوان مشاور فیلمنامه و محمدصادق باطنی به عنوان ناظر کیفی در حال تلاش برای به سرانجام رساندن این سبک جدید در ایران هستن.

 

اشتراک گذاری

تخصص اصلی من ترجمه انگلیسی به فارسی هست ولی نویسندگی و کپی رایتینگ رو انجام می دم. داخل رو به راه درباره سرگرمی، تجربه، سفر و گردشگری می نویسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *