برای شروع یک سفر لذت بخش چه باید کرد؟

اکثر ما آدم ها در طول زندگی نیاز به تفریحات و خوش گذرونی هایی داریم. مسافرت کردن یکی از محبوب ترین و لذت بخش ترین تفریحاتی است که ما آن را جزو اولین برنامه ریزی هامون قرارمیدیم. البته بعضی از اوقت ممکنه توی سفر بهمون زیاد خوش نگذره و کسل بودن و بی تفاوت بودن را در سفر تجربه کنیم. برای داشتن یک سفر لذت بخش باید یکسری نکات خیلی خیلی اولیه و راحت را رعایت کنیم. بله !! به همین سادگی با رعایت این نکات اولیه و برنامه ریزی خوب میتوانید از سفرتان لذت بیشتری ببرید . توی این مقاله بهتون میگیم چه برنامه ریزی را انجام بدین و  چیکار کنید که توی سفر بهتون خوش بگذره .

مقصد خود را انتخاب کنید.

قبل از شروع سفر باید جایی را که میخواهید به آن سفر کنید مشخص کنید. درباره مقصد خود یک نقشه تهیه کنید تا با آن مکان آشنا شوید. با اعضای خانواده تان مشورت کرده وجاهای تفریحی مورعلاقه تان را روی تقشه علامت گذاری کنید و نسبت به علاقه و نظرتان آن ها را لیست کرده و مرتب کنید. این کار از داشتن استرس و از دست رفتن وقت برای آشنا شدن و پیدا کردن مکان های تقریحی و گردشگری و دیدینی مقصد مورد نظرتان در حین سفر جلوگیری میکند.

مقصد سفرت رو پیدا کن

 

[tds_info]در صورت علاقه به طبیعت گردی اینجا را کلیک کنید [/tds_info]

وسایل مورد نیازتان را جمع اوری کنید.

هر کار و فعالیت نیاز به وسایل مختص به خود را دارد. همینطور برای سفر کردن باید از وسایل موردنیاز در حین سفر استفاده شود. به همین دلیل شما باید لیستی از تمام وسایل موردنیاز خودتان را با توجه به شرایط آب و هوایی و محیطی مقصد یادداشت کرده و تهیه کنید. البته این را هم بدانید از برداشتن وسایل غیرضروری و اضافی اجتناب کنید.داشتن وسایل اضافی علاوه بر مشکل سنگینی بار احتمال جاگذاشتن وسایل را به ندرت بیشتر میکند.

وسایل سفر

 

هزینه های خود را مدیریت کنید.

برای هر سفر نیاز به هزینه هایی جهت خرید، بازدید از جاهای فرهنگی، تفریحی  و گردشگری، آشپزی  و خوراک و قبیل اینها دارید. قبل از شروع سفر باید بودجه مورد نیاز خودتان را تهیه کنید و در حین سفر باید بودجه خود را سازماندهی و مدیریت کنید تا با مشکل کمبود بودجه مواجه نشوید. برای مثال از خرید های اضافی و بی مورد اجتناب کنید یا اگر در سفر همراه دارید سعی کنید هزینه ها را بین خودتان و همراهتان تقسیم کنید.

هزینه مربوط به سفر

[tds_note]گشت تورهای انلاین  به صورت رایگان در رو به راه[/tds_note]

قبل از شروع سفر استراحت کافی داشته باشید.

برای سرحال بودن در حین سفر طوری برنامه ریزی کنید که استراحت لازم را کرده باشید. به طوری که وقتی با وسیله نقلیه شخصی خودتان مسافرت  میکنید سرحال باشید و خواب الودگی و ضعف خودتان را با استراحت از شب قبل برطرف کنید و یا اگر با وسیله نقلیه عمومی مثل قطار یا اتوبوس و یا هواپیما مسافرت میکنید برای کسل نبودن حین سفر استراحت لازم را داشته باشید.

خواب کافی قبل از سفر

عجله نکنید.

خیلی از اوقات سفرها به صورت یکنواخت و یکسره می باشد و در بیشتر اوقات شروع یک سفر  از مبدا، مستقیم و بدون توقف به سمت مقصد هست. برای لذت بیشتر از سفر عجله نکنید و حین سفر از مبدا به مقصد موردنظر به صورت یکسره نروید. به طور مثال میوانید در چند مکان بین راهی بایستید و از آنجا دیدن کنید یا چای بنوشید و استراحت کوتاهی کنید. به این صورت سفر یکنواخت نمیشود و همینطور از جاهای بیشتری هم میتوان دیدن کرد وهم  لذت برد.

عجله نکنید

 

 برای کودکان سرگرمی انتخاب کنید.

بیشتر اوقات کودکان پای ثابت مسافرت هستند و بیشتر از بزرگ ترها به مسافرت کردن علاقه مند هستند. اما نکته ی مهم اینجاست که اگر به کودکان توجه نشود ممکن است مسافرت کردن جز یکی از بدترین انتخابات و خاطره برایشان بشود. به همین علت در مسافرت بهتر است قسمتی را برای کودکان برنامه ریزی کنید و برایشان سرگرمی هایی رو داخل سفر قرار بدهید.

سرگرمی کودکان

 

[tds_info]کودکان چه سرگرمی هایی رو نیاز دارند؟؟ [/tds_info]

با همراهانتان همکاری کنید.

برای لذت بیشتر بردن از سفر برای خود و دیگران به یکدیگر در کار ها کمک کنید. به طوری که فشار یک کار بر روی یک نفر نباشد. دراین صورت نه فشار و سختی روی کسی هست، نه زمان کار کردن طولانی مدت میشود. در نتیجه زمان باهم بودن و تفریح کردن در سفر به تدریج بیشتر میشود.

همکاری در سفر

[tds_note]نکات مهم قبل از سفر چی نکاتی هستند؟[/tds_note]

از مردمان محلی دیدن کنید و از غذاها محلی بخورید.

از تفریحات سفر آشناییت با اداب ورسوم جدید یک محل دیگر است. برای خیلی ها پیش امده که در حین سفر با اقوام جدید در یک مکان جغرافیایی دیگر اشنا شده باشند که با پوشش ها و رفتار های متفاوتی با یکدیگر زندگی میکنند. علاوه بر پوشش و رفتار ها ممکن است در آن مکان غذاهای متفاوتی هم وجود داشته باشد. غذاهایی که شاید حتی اسم انها به گوشتان نخورده باشد و با دیدن آن اشتیاق خوردن آن را در  دلتان بیندازد. اشنا شدن با اداب و رسوم و غذاهای محلی جدید ممکن است تجربه جدید و لذت سفرتان را زیاد کند.

غذاهای محلی

[tds_info]دوست داری غذاهای جدید رو امتحان کنی پس با من بزن رو لینک!![/tds_info]

بهداشت را رعایت کنید.

یکی از مسائل مهم در سفر تمیز بودن و رعایت یهداشت می باشد. تمیز بودن مختص به خودتان و دیگران نمیباشد و باید سعی در تمیز نگه داشتن محیط را هم داشته باشید. در بیشتر جاها با اهمیت ندادن و رعایت نکردن بهداشت باعث در تخریب محیط پیرامون و محیط زیست میشوند.

بهداشت

از تجربیات خود به دیگران بگویید.

ممکن است اطرافیان یا آشنایان و یا دوستانتان برای رفتن به یک سفر از شما نظر و پیشنهاد بخواهند، شما میتوانید از تجارب خودتان که در سفر کسب کرده اید به دیگران بگویید و به آن ها  پیشنهاد بدهید.

پیشنهاد به دوستان

 

[tds_info] میخوایین  تجربیاتتون رو در سفر به  اشتراک بگذارین؟؟؟ اینجا رو کلیک کنید[/tds_info]

سخن آخر

تا اینجای کار یک سری  نکات اولیه و راحتی که واسه یک سفر لذت بخش نیاز دارید رو بهتون گفتیم. نکاتی که اگه رعایت کنید قطعا تاثیر خوبی رو به همراه داره ولی یه ایده  باحال دیگه رو میخواییم بهتون  همنیجا تو همین مقاله  بگیم. خیلی از اوقات ممکنه علاوه بر این که بخوای از سفرت لذت ببری به فکر این بیوفتی که چطوری میتونی یه جایی رو واسه سفر انتخاب کنی یا اگه انتخاب کردی اونجا چه برنامه های تفریحی یا گردشگری یا فرهنگی یا برنامه های دیگه رو داره؟ پس اگه دوست داری حتما به صفحه اصلی رو به راه یه سر بزن و از مطالبش استفاده کن!!

منابع

چگونه یک سفر لذت بخش را تجربه کنیم؟ وبسایت چهارگوشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *