جاهای خوش آب و هوای یزد

جاهای خوش آب و هوای یزد

دامگاهان مهریز

دامگاهان مهریز

جاهای خوش و آب و هوای یزد

شما هم شاید بارها بارها به این فکر کنید کرده باشید که در روز های پایانی هفته از هوای گرم یزد فرار کنید و به جاهای خوش آب و هوای یزد سفر کنید با ما همراه باشید تا این مکان ها را به شما معرفی کنیم .

 

شهر یزد شهری هست که در مرکزیت کشور عزیزمان ایران قرار دارد که یک شهر کویری با هوای گرم و خشک تلقی می شود . شهر یزد شهر قنات و قناعت و قنوت دارای ماکن های جذاب و زیبایی برای گردشگری دارد

 

شاید عجیب به نظر برسد ولی  این شهر کویری روستاهایی در اطراف خود دارد که این روستاها از موهبت و نعمت چشمه ، آب و هوای خنک و طبیعت بکر بهره مند هستند .

 

با ما همراه باشید تا با ان مکان ها آشنا شوید.

1.جاهای خوش آب و هوای یزد شهرستان مهریز

1.چشمه دامگاهان

اولین پیشنهاد ما به شما به عنوان یک جا خوش آب و هوای  در یزد چشمه دامگاهان یزد در شهر زیبای مهریز است . چشمه دامگاهان که به گویش محلی دون گاهون تلقی می شود در منطقه ی بکر و کوهستانی این شهرستان قرار دارد. در  کنار این چشمه درختان انجیر،زالزالک ، زرشک قرار داردکه نشاط و لطافت بهاری را به ارمغان می آورد.

دامگاهان مهریز

دامگاهان مهریز

این چمشه از ارتفاعات شیر کوه سرچشمه گرفته است و در دره دامگاهان با با مساحت 12 کیلومتری در غرب شهرستان مهریز قرار دارد ارتفاع این منطقه حداقل ۱۸۸۰ متر و حداکثر ۳۸۷۳ متر از سطح دریا می‌باشد و میزان بارندگی آن در سال تقریبا 1956 میلی متر است که ارتفاعات زیاد به صورت برف هم دیده می شود.

آدرس: شهرستان مهریز، جاده کنج کوه، آبشار دامگاهان مهریز

2.آدرشک یزد

دومین پیشنهاد ما به شما دره آدرشک یزد که به عنوان نگین سبزی در دل کویر از آن یاد می شود. دره آدرشک در شهرستان مهریز قرار دارد و هوایی بسار لطیف و بهارانه ای را به شما هدیه می دهد.آدرشک در منطقه ای زیبایی کوهستان است که در یک حوزه آبخیز قرار گرفته است.

دره آدرشک _مهریز

دره آدرشک _مهریز

این منطقه یک حوزه آبخیز  ناشی از باندگی و ذوب برف است این منطقه در ۱۰ کیلومتری شهرستان مهریز و نرسیده به روستای تنگ چنار واقع شده است.این طبیعت بکر حدودا 33 کلیومتر با شهر یزد فاصله دارد که شما می توانید از جاده کنج کوه به این مکان زیبا  سفر کنید در بخش ابتدایی و ورود دره آدرشک تابلویی با مضمون «اردوگاه آموزشی شهید جعفرزاده» مواجه خواهید شد که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد 

آدرس : مهریز، در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری از شهر مهریز

3.لابید حبیبیان مهریز

 لابید حبیبیان یکی از دره های موجود در کنجکوه است این دره دارای یک چشمه دائمی است .  در ابتدای این دره شما با مزارع شخصی هم  مواجه خواهعید شد. اما در ادامه ی مسیر شما با مکان های زیبا،خنک و چشمه ها پر آب رو به رو  خواهید شد . فاصله ی تقریبی این دره تا شهرستان مهریز حدود 13 کلیومتر است .

دره لابید حبیبیان - مهریز

دره لابید حبیبیان مهریز

آدرس : 13 کیلو متری جاده کنجکوه _ مهریز 

4.چشمه غربالبیز

چشمه و دریاچه غربالیز در یک مکان زیبا بین یزد و حدفاصله ی مهریز است . این چشمه در یک مکان زیبا و سرسبز است که منظره ی زیبایی برای مهمان خود  به همراه دارد دریاچه و چشمه غربالبز هوای بسیار مطلوب و خنکی به همراه دارد که سبب می شود هرساله تعداد زیادی از اهالی یزد برای فرار کردن از هوای گرم تابستان به چشمه غریبالبیز پناه می برند. 

چشمه غربالبیز _ یزد

چشمه غربالبیز یزد

آدرس:یزد، مهریز، جنوب غربی شهر مهریز

2.جاهای خوش آب و هوای یزد شهرستان تفت

1. برف خانه طزرجان

 یکی از جاهای خوش آب و هوای یزد که سومین پیشنهاد ما به شما برف خونه ی یزد است . برف خانه طزرجان یک قله ای با یک یخچال طبیعی در تفت است که دارای دیوارها و دهلیز های سنگی دائمی است که به یک مکان گردشگری در قسمت  کوهنوری و صخره نوردی تبدیل شده است .

برف خانه یزد

برف خانه یزد

در گذشته های بسیا دور که هنوز علم بشری  انسان به این دررجه نرسیده بود که میتوان از آب یخ ساخت مردم به این کوه می رفتند و با برش یخ و قرار دادن آن بین کاه برای جلوگیری از آب شدن قرار می دادند و با قاطار به پایین کوه می آورند و در روز های گرم تابستانی از آن استفاده می کردنند.

آدرس : شهرستان تفت، روستای طزرجان، جنوب شرقی قله شیرکوه، برفخانه طزرجان

2.دره لاپیازوک

دره لاپیاز در منطقه سانیج روستای دشتک در شهرستان تفت واقع شده است این دره طبیعتی بسیار بکر و زیبایی دارد در این دره هوا بسیار مطلوب و خنک است. در مسیر این دره جویبار هایی وجود دارند که سرچشمه گرفته از برف های ذوب شده ی شیرکوه سرچشمه می گیرد. و با صدای زیبا شرشر آب روحتان نوازش می شود .

لاپیازوک

لاپیازوک_تفت

آدرس :انتهای سانیج بعد از بردستان نرسیده به گردنه سخود سمت چپ جاده

3.روستای پندر تفت 

روستای پندر یکی از روستاهای زیبا و با آب هوای کوهستانی در شهرستان تفت است پندر یکی از منطق باستانی استان یزد است و این رامیتوان به راحتی از خانه های  باستانی این روستا تشخیص داد در این کنار این روستا چشمه های جوشان وجود دارند که سبب خنکی و طبیعت بکر این روستا می شود . و اما چیزی که قابل توجه است این است که شما می توانید در کوتاه اطراف این روستا هم از گیاه های دارویی هم بهرمند شوید.

روستای پندر

روستای پندر – تفت

آدرس:

4.چشمه تامهر تفت

چشمه تامهر تفت یک از جاذبه های زیبای شهرستان تفت است این چشمه فصلی است و از همانگونه که از اسم این چشمشه مشخص است این است که این چشمه از زاوایل بهار تا اوایل پاییز دارای آب خواهد و با شروع مهر این چشمه کم آب و یا به صورت کامل خشک می شود.  چشمه تامهر در فاصله 5 کلیوتری شهرستان تفت و درپایین کوه سهراب از زمین می جوشد و یک پیشنهاد ویژه برای سفر کوتاه و تفریح یک روزه شما در تابستان خواهد بود.

چشمه تامهر یزد

چشمه های تامهر تفت

آدرس : تفت، جاده یزد _ سورمق، روبروی روستای اسلامیه، چشمه تامهر تفت

3.جاهای دیدنی خوش آب و هوای یزد شهرستان اشکذر

7.روستا خضرآباد

 یکی از جاهای خوش آب و هوای یزد که میتوانید این روز ها سر بزنید روستای خضرآباد است این روستای یکی از روستا های منطقی شهرستان اشکذر است این روستا طبیعیت بسیار بکر دادر و به همین سبب گیاهانی خیلی زیبا و دراویی داشته باشد مثل آویشن،زیره کوهی،انغوزه، گل زوفا، سیاوشان، شاتره كوهی، گل ختمی و گل خواصی است. این روستا غارطبیعی با قندیل‌های زیبا را می توانید نگاه کنید و هم می توانید که از آب های معدنی هم استفاده کنید.

روستای خضر آباد

روستای خضرآباد _ اشکذر

آدرس:یزد، 40 کیلومتری جاده پایانه باربری

4.جاهای خوش آب هوای یزد

1.شب های پارک های کوهستان

جاهای خوش آب و هوای یزد نسبت به آب هوای گرم و خشک این شهر کم نیستند جایی که کوتاه ترین فاصله را با شهر داردپارک کوهستان است این پارک میان تفت و یزد است که فاصله زیادی با شهر یزد ندارد و به نسبت هوای خنکی دارد. این پارک دارای انواع امکانات از قبیل دریاچه مصنوعی، شهربازی، محل چادر زدن مسافرین، آلاچیق، چمن‌کاری و درخت‌کاری، پیست اسکیت، پیست موتورها و ماشین‌های کوچک، امکانات قایق‌سواری در دریاچه، آبشار مصنوعی و بوفه است.

پارک کوهستان یزد

پارک کوهستان یزد

اگر شما هم به دنبال یک تفریح کوتاه مدت  برای پایان هفته ی خودتون میگردید میتوانید به سایت رو به راه سر بزنید و از تورهای کوتاه مدت رو برای خودتون و خانواده تون انتخاب کنید.

منبع :https://gotoyazd.com/

/onlineyazd.comhttps:/

/nebka.blogsky.com/

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *